Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Трансплантація кісткового мозку продовжує розвиватися

Серпень, 4, 2022

Трансплантація кісткового мозку продовжує розвиватися і протягом липня було кілька знакових для галузі подій:

✅ У Черкаському обласному онкодиспансері провели першу з часу повномасштабного вторгнення алогенну неродинну трансплантацію кісткового мозку. Невідкладної пересадки потребував 33-річний пацієнт з Канева, хворий на гострий лейкоз. Попри складну логістику завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку до Черкас було доставлено кістковий мозок від донора з Польщі. З початку 2022 року у Черкасах провели 24 трансплантації кісткового мозку.

✅ У столичному Охматдиті вперше провели тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку. Пацієнтка – 37-річна медсестра з Чернігівщини. Досі в Україні процедуру тотального опромінення можна було пройти в приватній клініці Кропивницького, а для трансплантації пацієнта доводилося перевозити до іншого закладу і регіону. Тепер є можливість отримати їх в одному закладі. Ще в травні 2022 року медики Охматдиту отримали ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів і уже провели 3 «дорослі» ТКМ, разом з «дитячими» – 13.

✅ Тепер і на заході України – у Львові – є клініка, що проводить трансплантацію кісткового мозку дітям. Першу аутологічну трансплантацію провели у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Донором для себе стала трирічна дівчинка з Волині, лікарі уже впевнені – клітини мозку прижилися, перша пересадка успішна.

Вісім закладів в Україні проводять трансплантацію кісткового мозку дітям і дорослим. За перше півріччя 2022 року проведено 102 ТКМ, з них – 14 дітям.