Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Трансплантація кісткового мозку продовжує розвиватися

Серпень, 4, 2022

Трансплантація кісткового мозку продовжує розвиватися і протягом липня було кілька знакових для галузі подій:

✅ У Черкаському обласному онкодиспансері провели першу з часу повномасштабного вторгнення алогенну неродинну трансплантацію кісткового мозку. Невідкладної пересадки потребував 33-річний пацієнт з Канева, хворий на гострий лейкоз. Попри складну логістику завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку до Черкас було доставлено кістковий мозок від донора з Польщі. З початку 2022 року у Черкасах провели 24 трансплантації кісткового мозку.

✅ У столичному Охматдиті вперше провели тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку. Пацієнтка – 37-річна медсестра з Чернігівщини. Досі в Україні процедуру тотального опромінення можна було пройти в приватній клініці Кропивницького, а для трансплантації пацієнта доводилося перевозити до іншого закладу і регіону. Тепер є можливість отримати їх в одному закладі. Ще в травні 2022 року медики Охматдиту отримали ліцензію на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів і уже провели 3 «дорослі» ТКМ, разом з «дитячими» – 13.

✅ Тепер і на заході України – у Львові – є клініка, що проводить трансплантацію кісткового мозку дітям. Першу аутологічну трансплантацію провели у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Донором для себе стала трирічна дівчинка з Волині, лікарі уже впевнені – клітини мозку прижилися, перша пересадка успішна.

Вісім закладів в Україні проводять трансплантацію кісткового мозку дітям і дорослим. За перше півріччя 2022 року проведено 102 ТКМ, з них – 14 дітям.