Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

9 трансплантацій від трьох донорів зробили українські хірурги протягом двох діб

Листопад, 24, 2021

Оперували майже одночасно у чотирьох клініках Києва та Запоріжжя.

Вперше в медичному центрі «Добробут» відбулась експлантація анатомічних матеріалів. Завдяки цьому шанс на життя отримали троє людей, для яких трансплантація була єдиним порятунком.

Донором став киянин, за життя якого лікарі боролися майже дві доби, але подолати критичні наслідки недуги не було можливим. Після констатації смерті головного мозку відбулась розмова з родичами померлого та отримано згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку інших життів.
Висловлюємо співчуття родині та дякуємо за прийняття складного, але вкрай важливого рішення про пожертву.

Після внесення даних до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари донор-реципієнт.

Відповідно до співставлених пар шанс на порятунок отримали пацієнти Інституту серця МОЗ України, Клінічної лікарні «Феофанія» та Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

В Клінічній лікарні «Феофанія» вперше пересадили печінку, а в Інституті серця – вперше відбулася симультантна (одночасна) трансплантація серця і нирки.

Одночасно в Запорізькій обласній клінічній лікарні проводилася трансплантація нирок двом пацієнтам.

Дякуємо президенту Асоціації анестезіологів України Сергію Дуброву, який взяв участь у роботі консиліуму з констатації смерті мозку та Патрульну поліцію України за супровід під час перевезення анатомічних матеріалів до медичних закладів.

Це стало можливим не лише завдяки високому професіоналізму наших лікарів і злагодженій та координованій роботі усіх служб, але і родичам померлих, які, розуміючи важливість донорства все частіше дають згоди на вилучення анатомічних матеріалів.