Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Черкаські медики провели алогенну трансплантацію кісткового мозку дитині

Вересень, 15, 2023

Черкаський клінічний онкологічний центр став другим закладом в Україні, де відтепер виконують алогенну родинну трансплантацію кісткового мозку дітям. Досі такі операції виконували лише в НДСЛ Охматдит.

Перша пацієнтка черкаських онкогематологів – 10-річна Настя. За два місяці до початку повномасштабної війни батьки дізналися, що у дівчинки рідкісне захворювання – анемія Фанконі. Воно супроводжується порушенням процесу кровотворення, зокрема істотним зниженням числа всіх клітин крові (панцитопенією). Єдиний метод, що дозволяє досягти одужання – пересадка гемопоетичних стовбурових клітин.

Через війну родина Насті переїхала до Італії, де за дівчинкою спостерігали італійські медики. Коли сім’я повернулася у Черкаси, лікарі онкоцентру почали готували Настю до трансплантації. З березня 2023 року заклад проводить всі необхідні високоточні дослідження на генетичну гістосумісність донора і реципієнта на власному лабораторному обладнанні.

Донором для Насті підійшов її 6-річний братик. Після пересадки клітин, відновлення і реабілітації дівчинку уже виписали з лікарні і сьогодні разом з батьками і братиком вона повернулася додому.

Богдан Скульський, завідувач блоку трансплантації кісткового мозку Черкаського клінічного онкологічного центру: “Два роки ми активно спостерігатимемо за Настею і докладемо усіх зусиль, щоб успішно їх пройти. Тоді ризики рецидиву для дівчинки стануть мінімальними. Ми разом налаштовані на повну перемогу”.

Трансплантацію кісткового мозку в Україні в Україні проводять 8 медичних центрів. За 8 місяців 2023 року виконано 217 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них – 37 – дітям.