Зазвичай у літні місяці, а цього року ще й з аномальною спекою, спостерігається сезонне зниження донорської активності.
Як наслідок – запаси компонентів деяких груп крові стали зменшуватися, що неприпустимо в умовах війни.
Як працює система крові. Заготівля донорської крові відбувається заздалегідь, щонайменше за тиждень-півтора до того, як вона буде використана. Заготовлена кров проходить тестування на безпечність та якість і з неї виготовляють компоненти – еритроцити, тромбоцити та плазму, які зберігають з дотриманням певних умов. Потім їх розподіляють відповідно до потреб закладів охорони здоров’я та підрозділів сил безпеки та сил оборони й транспортують до місць призначення спеціальним транспортом.
Олександр Сергієнко, заступник генерального директора Українського центру трансплант-координації: “Тільки наявність сталих запасів крові та виготовлених з неї компонентів дає можливість медикам надавати вчасно необхідну допомогу тим, хто її потребує. І кожен, хто здає кров, робить свій безцінний внесок у те, аби для будь кого з українців, у разі хвороби або поранень, була наявна достатня кількість компонентів крові. І це може стосуватися кожного з нас, наших родичів, друзів та знайомих. Тому звертаємося до всіх українців – не ставити донорство крові на паузу!”
Долучитися до донорства крові може кожен дорослий дієздатний громадянин України, який не має медичних протипоказань. Є різні варіанти як здати кров – серед них можна вибрати для себе найбільш зручний.
Якщо ви живете у великому місті – зателефонуйте до центру крові свого міста і запишіться на певний день і час.
Актуальні телефони центрів крові за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi.
Якщо ви живете у селі або невеликому містечку, і центри крові від вас далеко – зателефонуйте до центру крові або до найближчої до вас районної лікарні. Ви можете з’ясувати, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.
Актуальні телефони центрів крові за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi.
Якщо вам складно відлучитися від роботи, а серед ваших колег є багато однодумців, так само готових поділитися кров’ю – можна організувати день донора у своєму офісі.
Алгоритм, як організувати день донора і запросити виїзну бригаду в офіс за посиланням: https://utcc.gov.ua/yak-organizuvaty-den-donora-na-robochomu-mistsi/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3M1G8ukc1Fdmbh04XREayokG3aP1l6IkwrljELqF7UNHAX6VLWJbSABfw_aem_PSZ72UXYPhtuH1BH06qVnA.
Інформація про відповідальне донорство і відповіді на питання, які можуть виникати при підготовці до здачі крові і після, зібрано на сторінці: https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.