Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Щодня два або три пацієнти отримують допомогу методом трансплантації

Липень, 7, 2023

257 трансплантацій органів за шість місяців 2023 року! Це майже 70 відсотків від числа втручань, які були виконані протягом всього 2022-го, і понад 80 відсотків порівняно з цифрами 2021-го.

Найбільше таких оперативних втручань проведено у Першому медичному об’єднанні Львова (59), Інституті серця МОЗ України (40) та Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова (39).

Стабільно збільшується відсоток трансплантацій від померлого донора – на цей момент він становить понад 62% від загальної кількості. Це співвідношення є одним з показників дієздатності системи трансплантації. Протягом півріччя ще 15 закладів додалися до переліку тих, де проводять діагностику смерті мозку.

Медичні команди продовжують освоювати нові види високотехнологічних втручань в трансплантології. У Першому медичному об’єднанні Львова вперше пересадили підшлункову залозу, а клінічна лікарня “Феофанія” стала другим центром в Україні, де трансплантують легені.

Зростають і показники трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин. Їх проводять вісім медичних закладів в Україні, які за шість місяців виконали 157 пересадок кісткового мозку, з них 29 – дітям. Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу в НДСЛ Охматдит (35), Національному інституті раку (33) та Черкаському клінічному онкологічному центрі (24).

Збільшується число алогенних трансплантацій, зокрема і від неродинного донора. Проведено 21 таку пересадку, і цьогоріч вперше донора для пацієнта знайшли серед українців в Український реєстр донорів кісткового мозку. Це підтверджує правильність формування державної політики у цій сфері з боку законотворців, Уряду та фахівців Міністерства охорони здоров’я України.

Генеральний директор СДУ “Український центр трансплант-координації” Дмитро Коваль: “Протягом цього складного воєнного півріччя в середньому щодня два або навіть три пацієнти отримували медичну допомогу методом трансплантації. Це велика командна робота, насамперед лікарів, інших учасників системи трансплантації. І це довіра українців та чітке розуміння у всіх, що трансплантація з технології майбутнього перетворюється на метод лікування, який стає доступним в Україні”.