Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

З лікарні виписали хлопчика, клітини для якого привезли з США

Жовтень, 10, 2023

Кілька місяців тому Дмитрику діагностували синдром Гурлера – це дуже рідкісне захворювання, найважча форма мукополісахаридозу, при якому через недостатність одного з ферментів розвиваються серйозні ускладнення в нервовій, серцево-судинній і опорно-рухових системах. Ці зміни незворотні, їх нездатна зупинити медикаментозна терапія, тому трансплантація кісткового мозку показана якомога раніше.

Спочатку для Дмитрика шукали родинного донора, а коли стало зрозуміло, що ніхто в сім’ї не підходить хлопчику, звернулися до Українського реєстру донорів кісткового мозку. Наразі у ньому понад 10 тисяч потенційних донорів, але й серед них генетично сумісного донора не знайшлося. Тоді Український реєстр почав шукати у Світовому реєстрі донорів, до якого він долучений. Цей реєстр нараховує понад 41 млн потенційних донорів і серед такої кількості людей по всьому світу для Дмитрика за ДНК підійшов єдиний донор і ним виявився 26-річний чоловік з США. Він одразу погодився допомогти українському хлопчику.

Доставити клітини з-за океану потрібно було не пізніше, аніж за 72 години від моменту забору до пересадки. Через війну і закрите над Україною небо працівники Реєстру змінили логістичний маршрут. Контейнер з клітинами літаком доправили до Польщі, де його підхопив український кур’єр і доставив в лабораторію Охматдиту.

На початку вересня Дмитрику провели трансплантацію, місяць реабілітації минув без ускладнень.

Олександр Лисиця, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит”: “У Дмитрика рідкісна хвороба, таких випадків, як у нього, один на 100 тисяч. Він став третім малюком з таким діагнозом, якому в Охматдиті провели трансплантацію кісткового мозку”.

Дмитрик з мамою залишаться у Києві і житимуть неподалік Охматдиту, щоб мати швидкий доступ до медиків. 100 днів хлопчик прийматиме імуносупресивну терапію, а вже потім його клітини матимуть силу виконувати необхідну функцію без її підтримки. Хлопчик має всі шанси на повноцінне життя.

Трансплантацію кісткового мозку в Україні проводять у 8 медичних центрах. У першій половині 2023 року проведено 157 трансплантацій кісткового мозку, з них 29 – дітям.