Складну технологічно і унікальну для України операцію провела трансплант-команда Перше медичне об’єднання Львова за підтримки хірургів столичної клініки Феофанія клінічна лікарня.
Пацієнтка – 33-річна медсестра з Рівненщини Олена Ткачук. Жінка з дитинства хворіла на цукровий діабет, її підшлункова залоза не виробляла інсулін. Після народження дитини у молодої жінки відмовили ще й нирки. Тому трансплантологи одразу пересадили два донорські органи – підшлункову залозу і нирку.
Пересадка підшлункової залози тривала 6 годин, потім ще дві години жінці пересаджували нирку. Обидва органи запрацювали на операційному столі!
Доки медики боролися за нове життя своєї колеги, від дверей операційної не відходив чоловік Олени. Він військовий, якраз отримав відпустку і мав можливість підтримати дружину. Сьогодні Олену виписали додому – у її знаковий 33-й день народження.
Того ж дня медики лікарні Святого Пантелеймона пересадили серце, легені, печінку і ще одну нирку. Все це завдяки рішенню родини померлого донора. Йому було 42 роки, після інсульту медики констатували смерть мозку. Світла пам’ять донору і вдячність його родині.
Трансплантація підшлункової залози є одним з найскладніших хірургічних втручань у трансплантології. Це перша успішна пересадка підшлункової залози для українських трансплантологів і четверта пересадка легень в Україні. В Україні пересаджують серце, нирки, печінку, легені, відтепер – і підшлункову залозу.