Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

В столичному Охматдиті виконали перші за час війни трансплантації нирок

Липень, 29, 2022

У середині липня медики пересадили нирки трьом дітям. А вчора їх вже виписали у звичайне життя.

Doctors have transplanted kidneys to three children

Семирічна Софія і дванадцятирічний Максим через потребу у регулярному гемодіалізі останні кілька років буквально жили в лікарні. Ніхто з родичів не підходив їм як донор. Шанс на життя без гемодіалізу обом їм дала 41-річна жінка, якій констатували смерть мозку – її рідні погодилися на забір органів. А Єдина державна інформаційна система трансплантації підібрала реципієнтами саме цих пацієнтів Охматдиту.

Третя трансплантація – від родинного донора.  Свою нирку дев’ятирічному Ярославу віддала мама. Хлопчик з народження мав ниркову недостатність, йому було проведено кілька втручань і майже місяць команда Охматдиту готувала його до вирішальної операції. Наразі мама і син уже повернулися додому.

✅ В НДСЛ «Охматдит» трансплантацію нирки виконують з березня 2021 року. До російського вторгнення нирки було пересаджено 18 дітям.

✅ Попри війну трансплантація в Україні  продовжує розвиватися. З початку року проведено 161 операцію з пересадки органів, 77 з них – від померлого донора. Уже за період війни – 96 трансплантацій, з яких третина – від померлого донора.

✅ Також з початку року проведено 102 трансплантації кісткового мозку.

✅ Наразі в системі трансплантації задіяно 32 медичних заклади, мультидисциплінарні команди яких забезпечують повний цикл трансплантації – від підготовки до пересадки і до реабілітації.