Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

УЦТК підтримує флешмоб українських медиків #ЗробитиБільше #Я_обираю #Я_Донор

Лютий, 1, 2022

Українські медики сьогодні запустили флешмоб на підтримку донорства. У клініках, які долучаться до проекту, самі працівники зможуть визначитися – чи згодні вони на посмертне донорство.

Цивілізований світ давно постановив – рішення про посмертне донорство людина має право прийняти сама, ще за життя. І це стосується як згоди, так і права відмовитися, і це право ніхто не може порушити. В Україні уже законодавчо закріплено можливість кожному зафіксувати свою згоду/незгоду у цифровому сервісі «Дія». Наразі функціонал у стадії розробки, але доки процес триває, українські медики вирішили ініціювати акцію, яка спрямована популіризувати донорство не лише серед лікарів, а й серед суспільства

Доки триває флешмоб, лікарі клінік зможуть зробити свій вибір  –  стати донором або написати заяву про незгоду. Відповідний документ можна заповнити і зафіксувати через трансплант-координатора у Єдиній державній інформаційній системі трансплантації (ЄДІСТ). 

Так передбачено законом і саме у ЄДІСТ пізніше буде надходити інформація з «Дії».

Флешмоб стартував у клініці «Добробут» . За тиждень їхню ініціативу готові підхопити медики лікарні «Феофанія». Далі у списку ще понад десять клінік і цей перелік учасників може зростати.

#ЗробитиБільше#Я_обираю#Я_Донор