Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Уряд виділив додаткові 212 млн гривень на трансплантацію

Грудень, 11, 2023

Протягом третього року пілотного проєкту МОЗ з трансплантації отримано результати, які перевищують планові показники, що брались до уваги під час формування бюджету на 2023 рік. Тому Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про додаткову фінансову підтримку і перенаправив на розвиток трансплантації додаткові 212 млн гривень. Ці кошти дадуть можливість оплатити всі трансплантації, проведені у 2023 році.

Додаткові кошти на розвиток трансплантації було перерозподілено з надлишку грошей, виділених для програми “Лікування громадян за кордоном”. В Уряді наголошують: таке рішення не матиме негативного впливу на пацієнтів, які потребують медичної допомоги за межами України. Програма продовжить працювати в сталому режимі зі збереженням темпів та ефективності, на функціонування ж трансплантаційної сфери перерозподіляють виключно ті кошти, які вдалося зекономити.

На початок грудня 2023 року в Україні проведено 507 органних трансплантацій. За увесь попередній рік пересадок анатомічних органів було проведено 384. За даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, на пересадку органів наразі очікують 2 794 українці.

Всі операції з трансплантації є безоплатними для пацієнтів та фінансуються МОЗ України в рамках пілотного проєкту. Держава і надалі фінансуватиме розвиток цього напрямку, але з січня 2024 року послуги з трансплантації оплачуватимуться медичним закладам Національною службою здоров’я в рамках Програми медичних гарантій.