Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Українські трансплантологи взяли участь у конференції ESOT

Грудень, 9, 2022

Конференція Європейського товариства з питань трансплантації органів (ESOT) – найважливіший міжнародний захід в галузі трансплантології, де обговорюють і розробляють нові рекомендації у цій сфері і визначають майбутній розвиток трансплантології. Вперше наші фахівці ввійшли до складу журі і були залученні до перегляду стандартів лікування в сфері трансплантації органів.

Серед дев’яти напрямків, які цьогоріч обговорювалися на конференції:

  • доцільність проведення проміжних оперативних втручать при злоякісних утвореннях печінки пацієнтам, яким надалі буде потрібна трансплантація.
  • можливості машинної перфузії донорських серця та легень для збільшення часу холодової ішемії і періоду логістики органів для трансплантації.
  • необхідність преабілітації пацієнтів – тобто, фізичної та психологічної підготовки ще заздалегідь до пересадки.
    зміщення акцентів в бік неінвазивних методів діагностики.

В процесі обговорень та дискусій, з урахуванням доказовості, були прийняті виважені рішення, на підставі яких зроблені відповідні рекомендації за кожним з напрямків, що розглядалися. Найближчим часом вони будуть доведені до професійної спільноти через інформаційні ресурси ESOT.

Дмитро Коваль, генеральний директор УЦТК: «Протягом трьох днів ми почули про результати досліджень, які виводять трансплантацію на новий рівень. Зокрема, було презентовано проект з розробки електронної інформаційної системи, яка за допомогою штучного інтелекту на підставі різних клінічних критеріїв вчиться співставляти пари «донор-реципієнт». Система ще в процесі розробки, але вже демонструє позитивні результати. І ми недалеко від того часу, коли інформаційними системами трансплантації зможе керувати штучний інтелект. А це шлях до неупередженості і рівності в доступі до трансплантації».

Європейське товариство з питань трансплантації органів створене 40 років тому. Український центр трансплант-координації підписав з ESOT меморандум про співрацю. В рамках цього меморандуму українські транспланткоманди зможуть удосконалювати свій професійний рівень в провідних європейських центрах транпслантації.