Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Українські донори отримуватимуть нові посвідчення та нагрудні знаки «Почесний донор України»

Листопад, 24, 2021

Сьогодні, 24 листопада, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затвердив Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака «Почесний донор України».

Згідно з постановою, клопотання про видачу посвідчення донору нагрудного знака «Почесний донор України» ініціюється суб‘єктом системи крові, який безоплатно здійснив донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює 40 максимально допустимим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює 60 максимально допустимим дозам, або 40 максимально допустимим дозам клітин крові, заготовлених методом аферезу (еритроцити, тромбоцити або лейкоцити).

Рішення про видачу посвідчення і нагрудного знака «Почесний донор України» здійснюється керівниками структурних підрозділів із питань охорони здоров’я м. Києва та ОДА.

Дотепер видача посвідчень і вручення нагрудного знаку регулювалися постановою КМУ від 10.05.1999 р. № 796. Із прийняттям нової постанови КМУ вона визнана такою, що втратила чинність. Звертаємо увагу: всі пільги, які були встановлені для донорів, зберігаються. Ознайомитись із виглядом нового нагрудного знака можна за посиланням https://bit.ly/3FNE6bH

https://moz.gov.ua/article/news/ukrainski-donori-otrimuvatimut-novi-posvidchennja-ta-nagrudni-znaki–pochesnij-donor-ukraini?fbclid=IwAR3uBZO1RW2P3RY8FGFtj1h4A-tfogO8gDak6_hltwtRggdC-XpgsX4Otmc