Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Твоя кров може воювати. Стань донором

Вересень, 6, 2022

Український центр трансплант-координації разом з платформою ДонорUA закликають долучитися до руху на підтримку добровільного і активного донорства. Стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є запорукою національної безпеки та обороноздатності країни, особливо в умовах воєнного стану.

Чому саме зараз

Україні потрібно збільшувати запаси крові. Бо війна створює нові виклики: кров щодня потрібна, аби рятувати поранених захисників. І так само щодня кров необхідна для лікування цивільних пацієнтів при проведенні планових операцій, пологів чи трансплантацій. Тому є потреба, аби українці в тилу надійно тримали донорський фронт і допомагали формуванню в країні запасу безпечної і якісної крові.

Є кілька варіантів, як стати донором

  • Звернутися безпосередньо до центру крові, якщо саме в цей день там очікують на донорів. Практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров. Якщо в регіоні  знижується запас крові або виникає гостра нестача конкретної групи крові, медичні заклади повідомляють про це на своїх офіційних сторінках або в соцмережах.
  • Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і при потребі крові зв’язуються з ними.
    Список центрів крові можна знайти тут: https://www.donor.ua/centers.
  • Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає задонатити кров, може зареєструватися на відповідних веб-сервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів.
    Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/.

Важливо! Якщо центри крові не повідомляють про нагальну потребу, не варто створювати черги для здачі крові. Центри не можуть прийняти надмірну кількість людей і недоцільно робити забір великих об’ємів крові одномоментно. Долучення через реєстр дає змогу раціонально і організовано використовувати донорські та медичні ресурси.

Хто може стати донором

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог – маса тіла не менше 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання до донорства можна прочитати тут: https://utcc.gov.ua/blooddonor/.

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного рашистами будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам задонатив кров для фронту. Автор надав право використовувати його роботу, сподіваючись, що вона надихне на донорство інших людей.

Попри різні національності, групи і резуси, у нас одна кров – українська, вона може воювати і перемагати. Стань донором.