Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

В Україні запроваджується ліцензування для суб’єктів системи крові

Травень, 31, 2024

Кабінет Міністрів України затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності із заготівлі та тестування донорської крові та компонентів крові незалежно від їх кінцевого призначення, переробки, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії.

Досі суб’єкти системи крові отримували лише медичну ліцензію, а запроваджена спеціальна ліцензія передбачає високі стандарти процесу від заготівлі донорської крові та її компонентів до їх розподілу та транспортування в медичні заклади.

Ліцензійні умови враховують вимоги законодавства Європейського Союзу щодо безпеки крові та ліцензування. Цим кроком держава не лише посилює контроль за усіма виробничими процесами в суб’єктах системи крові, а й гарантує безпеку та якість донорської крові та компонентів крові для кожного пацієнта на рівні стандартів, що діють в країнах Євроcоюзу.

Нові ліцензійні умови набувають чинності через рік з моменту прийняття. Відтоді заготовляти донорську кров можна буде виключно в центрах крові. Відділення трансфузіології в закладах охорони здоров’я будуть перетворені в лікарняні банки крові, як цього вимагає Закон України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові”.

Видачу відповідних ліцензій проводитиме Держлікслужба.