Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Імуносупресія у “Доступних ліках”: понад 8 тисяч упаковок за півроку

Вересень, 1, 2023

За шість місяців нинішнього року 580 людей, які живуть з пересадженими органами, скористалися програмою “Доступні ліки” і отримали препарати імуносупресії безкоштовно або з невеликою доплатою.

Препарати імуносупресії були внесені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціі за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у лютому 2023 року.

За цей час в аптеках, які долучені до програми “Доступні ліки”, погашено 1726 рецептів, відпущено 8456 упаковок ліків-імуносупресантів. Загальна сума, відшкодована державою за отримання пацієнтами необхідних ліків, становить 23,3 млн грн.

31 серпня 2023 року набув чинності Наказ МОЗ України № 1495, який затверджує оновлений Реєстр лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій. У реєстрі залишається 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

З 1 липня 2023 року “доступні ліки” відпускаються в аптеках лише за електронним рецептом. Паперовий рецепт в рамках програми реімбурсації продовжує діяти на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Перелік препаратів імуносупресії в оновленому Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації: