Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Трансплантація для пацієнта є повністю безкоштовною

Травень, 6, 2024

Надання медичної допомоги методом трансплантації в Україні повністю оплачує держава! У соціальних мережах періодично оголошуються збори коштів для пацієнтів, яким потрібна трансплантація органів. Насправді, трансплантація є напрямком, де всі витрати гарантовано взяла на себе держава і повністю виконує ці зобов’язання. А з 2024 року, після того, напрямок “трансплантація” перейшов до Програми медичних гарантій, держава через НСЗУ, окрім безпосередньо трансплантації, оплачує ще послуги у дотрансплантаційному та посттрансплантаційному періодах.

У 2023 році в країні трансплантацій було проведено більше, аніж планувалося при формуванні річного бюджету. Тому Кабінет міністрів ухвалив рішення про додаткову фінансову підтримку і перенаправив на розвиток трансплантації додаткові 212 млн гривень. Ці кошти дали можливість оплатити всі трансплантації, проведені у 2023 році.

У 2024 році 44 медичні заклади подали запит на надання послуг за пакетами на проведення трансплантації. Після відповідних перевірок НСЗУ підписано угоди з 39 закладами, які можуть надавати послуги з органної трансплантації та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Тариф за трансплантацію залежить від того, який саме орган пересаджують. Так, за пересадку легень НСЗУ платить понад 2,6 млн грн, серця – понад 2 млн грн, печінки – близько 1,4 млн грн, нирки – близько 800 тис. грн. Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили. Загалом НСЗУ платить від 185 тис. до 193 тис. грн за надання медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу пацієнта.

Тариф на трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин залежить від того, які стовбурові клітини використовуються – самого пацієнта, неродинного чи родинного донора. А також від тривалості посттрансплантаційного супроводу пацієнта.

Найвищий тариф, майже 2,4 млн грн, передбачено за надання медичної допомоги із проведенням алогенної трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин з донорським етапом та посттрансплантаційним супроводом до 180 дня.

У першому кварталі 2024 року виконано 131 органну трансплантацію та 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин. За це держава заплатила медичним закладам понад 140 млн гривень. Загалом на трансплантацію у Програмі медгарантій-2024 закладено майже 1,3 млрд гривень.

Імуносупресивні лікарські засоби, які необхідно пожиттєво приймати пацієнтам після органної трансплантації, включено до Переліку лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

У Переліку – 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів, 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.