
Шестирічному Євгену, який в критичному стані перебував в реанімації Інститут серця МОЗ України, пересадили донорське серце.
Євген Лисковчик з Житомира. Йому діагностували дилатаційну кардіоміопатію і, коли хлопчик потрапив до столичної лікарні, його серце уже практично не скорочувалося. Євгена підключили до спеціальної системи ЕКМО, яка могла замінити функцію серця, але лише тимчасово.
Керівництво Інституту серця навіть звернулося до лікарів всіх відділень інтенсивної терапії, адже щодня в Україні, як і в усьому світі, трапляються випадки смерті мозку через інсульти або тяжкі травми після ДТП. І дуже важливо, щоб медики вчасно й правильно, згідно з законодавством, провели процедури діагностики смерті мозку, що є передумовою для проведення трансплантації.
Кілька днів тому у Кам’янець-Подільській міській лікарні одному з пацієнтів діагностували смерть мозку. Родичі померлого дали згоду на посмертне донорство.
Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила, що серце померлого донора може бути трансплантоване маленькому Євгену, який мав перший статус екстреності, тобто, трансплантація для нього була життєво необхідною.

Команда кардіохірургів Інституту виїхала за донорським серцем до Кам’янця-Подільського і напередодні Великодня хлопчику провели трансплантацію. Це його єдиний шанс жити.
Євген ще перебуває в реанімації, його стан відповідає тяжкості перенесеного оперативного втручання.
Рішення родини померлого донора дало можливість лікарям врятувати ще одну дитину. У Першому медичному об’єднанні Львова провели трансплантацію нирки 16-річній Соломії. І в цій же лікарні донорську печінку трансплантували 46-річному Руслану.
Світла пам’ять померлому донору.
Вдячність лікарям, які роблять все необхідне, аби врятувати кожного пацієнта. А якщо це стає неможливим, докладають зусиль, щоб після смерті одного українця врятувати життя кількох інших.