Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

В Черкасах вперше провели пересадку серця

Серпень, 2, 2021

До цього такі операції робили в Києві, Ковелі, Львові, Запоріжжі та Рівному.Вперше донорський мультиорганний забір було проведено на базі Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Четверо людей отримали шанс на нове життя.

Двоє черкащан отримали нирки та один — серце. А спеціалісти Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова від цого ж донора трансплантували пацієнту печінку.Завдяки злагодженій роботі всіх медичних бригад, а це — близько 40-ка фахівців вдалось оперативно та кваліфіковано здійснити забір донорських органів, які того ж дня були трансплатовані реципієнтам. Пацієнт, який став донором серця, печінки та нирок, переніс важку черепно-мозкову травму. Вона призвела до смерті головного мозку. У цьому стані він не мав жодних шансів на життя.Родичі надали дозвіл на трансплантацію.

Підбір донор – реціпієнт здійснила Єдина державна система трансплантації (ЄДІСТ).Завдяки злагодженій та швидкій роботі Патрульна поліція України бригада лікарів з Києва була швидко доставлена в Черкаси.

Серце пересадили 59 – річному пацієнту в Черкаський обласний кардіологічний центр. Пересаджувати серце черкаським хірургам допомагали колеги з Amosov National Institute of Cardiovascular Surgery.Печінку донора було перевезено до Національного інституту хірургії та трансплантології, де її отримав 58 – річний чоловік, який вже декілька років знаходився в листі очікування. Дві донорські нирки були пересаджені в Черкаський обласний онкологічний диспансер. В операційній залі одночасно працювало дві бригади.

На даний час стан пацієнтів стабільний. Попереду на них чекає тривалий і непростий шлях реабілітації

.Висловлюємо слова скорботи родичам донора та свою шану і подяку за їх нелегке, але вкарай важливе рішення.Такі операції в Україні стали можливими завдяки змінам у законодавстві.

Трансплантація виконана за кошти державного бюджету відповідно до пілотного проекту з фінансувнння трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.ДОВІДКОВО: на Черкащині діють три заклади, які можуть проводити операції із трансплантації органів. Це —Черкаський обласний кардіологічний центр, Черкаський обласний онкологічний диспансер, Черкаська обласна лікарня.