Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Чотири варіанти як долучитися до донорства крові

Травень, 12, 2023

Шпиталям і лікарням потрібна кров, аби рятувати героїв. Потрібні надійні і сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує відповідної медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо. Долучитися до донорства і здати кров просто. Можна вибрати для себе найбільш зручний варіант.

  1. Якщо ви живете у великому місті – зателефонуйте до центру крові свого міста і запишіться на певний день і час.
    Актуальні телефони центрів крові за посиланням: https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi.
  2. Якщо ви живете у селі або невеликому містечку, і центри служби крові від вас далеко – зателефонуйте до центру крові або до найближчої до вас районної лікарні. Ви можете з’ясувати, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.
  3. Якщо вам складно відірватися від роботи, а серед ваших колег є багато однодумців, так само готових поділитися кров’ю з пораненими героями – можна організувати день донора у своєму офісі.
    Алгоритм, як організувати день донора і запросити виїзну бригаду в офіс: https://utcc.gov.ua/yak-organizuvaty-den-donora-na-robochomu-mistsi.
  4. Якщо ви хочете, щоб вам повідомляли, коли саме буде потрібна кров вашої групи і резус-належності, можна записатися в онлайн-реєстри донорів крові – www.donor.ua та helsi.me.

Слід пам’ятати, що при важких пораненнях життя бійця часто залежить від наявності крові зараз і поруч, і в достатній кількості. Кров одного донора може врятувати трьох людей, але буває так, що одному пораненому потрібна кров трьох донорів. Аби врятувати життя і довезти воїна до операційного блоку.

Інформація про відповідальне донорство і відповіді на питання, які можуть виникати при підготовці до здачі крові і після, зібрано на сторінці: https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.