Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Чотири варіанти як долучитися до донорства крові

Травень, 12, 2023

Шпиталям і лікарням потрібна кров, аби рятувати героїв. Потрібні надійні і сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує відповідної медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо. Долучитися до донорства і здати кров просто. Можна вибрати для себе найбільш зручний варіант.

  1. Якщо ви живете у великому місті – зателефонуйте до центру крові свого міста і запишіться на певний день і час.
    Актуальні телефони центрів крові за посиланням: https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi.
  2. Якщо ви живете у селі або невеликому містечку, і центри служби крові від вас далеко – зателефонуйте до центру крові або до найближчої до вас районної лікарні. Ви можете з’ясувати, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.
  3. Якщо вам складно відірватися від роботи, а серед ваших колег є багато однодумців, так само готових поділитися кров’ю з пораненими героями – можна організувати день донора у своєму офісі.
    Алгоритм, як організувати день донора і запросити виїзну бригаду в офіс: https://utcc.gov.ua/yak-organizuvaty-den-donora-na-robochomu-mistsi.
  4. Якщо ви хочете, щоб вам повідомляли, коли саме буде потрібна кров вашої групи і резус-належності, можна записатися в онлайн-реєстри донорів крові – www.donor.ua та helsi.me.

Слід пам’ятати, що при важких пораненнях життя бійця часто залежить від наявності крові зараз і поруч, і в достатній кількості. Кров одного донора може врятувати трьох людей, але буває так, що одному пораненому потрібна кров трьох донорів. Аби врятувати життя і довезти воїна до операційного блоку.

Інформація про відповідальне донорство і відповіді на питання, які можуть виникати при підготовці до здачі крові і після, зібрано на сторінці: https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.