Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Більше 2000 одиниць кератобіо- імплантатів виготовлено та успішно впроваджено для лікування пацієнтів в профільних офтальмологічних клініках України

Листопад, 3, 2021

Кератобіоімплантати завдяки своїм властивостям дозволяють робити їх індивідуальний підбір пацієнтам для лікування різних видів патології рогівки.

Скриінінг морфо-функціонального стану клітин ендотелія кератобіоімплантатів, підживлення їх функціональності, тривалі терміни придатності надають вигідні переваги цих продуктів над трансплантатами рогівки, вилученими та підготовленими за методом В.П. Філатова, запровадженого у 30-х роках двадцятого сторіччя.

За 8 рокiв функціонування Дніпропетровське відділення ДП «Біоімплант» МОЗ України виготовило та надало для клінічного застосування понад 2025 кератобіоімплантатів для пацієнтів в Україні.На зустріч з нагоди восьмиріччя закладу завітав генеральний директор УЦТК Дмитро Коваль. Він наголосив, що такі досягнення високотехнологічної медичної допомоги в офтальмології та позитивна статистика свідчить про розвиток системи трансплантації.

“ Xочу подякувати родинам донорів, які дали можливість змінити якість життя та бачити навколишній світ багатьом пацієнтам. Я сподіваюсь, що суспільне розуміння донації тканин для виготовлення новітніх медичних виробів та продуктів медичного призначення зміниться тільки у позитивному напрямку. Сталий розвиток трансплантації та діяльності, пов’язаної з трансплантацією за останні 2 роки свідчить про яскраві зміни щодо прогресивного ставлення суспільства до донації органів та тканин.»

У свою чергу директор ДП «Біоімплант» МОЗ України Ігор Алєщенко додав:«Завдяки діяльності ДП «Біоімплант» з 2014 року в Україні була відновлена кератопластика. Це стало можливим з впровадженням сучасних технологій обробки донорської рогівки ока. Технологічні інвестиції були зроблені Венеціанським банком тканин ока під керівництвом доктора Дієго Понзина. Можливість лікувати пацієнтів в Україні заощадила більше 300 мільйонів гривень бюджетних коштів».Також протягом 2014-2019 років завдяки КБІ врятований зір 14 військовим, які отримали травми ока у зоні АТО й ООС.

Зазначимо, кератобіоімплантати, що виготовлені у Дніпропетровському відділенні, були використані для проведення різних видів кератопластики у провідних офтальмологічних закладах:

⁃ Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (м.Одеса);

⁃ Дніпропетровській обласній клінічній офтальмологічній лікарні;

⁃ ТОВ «ОК «Новий зір» (м. Київ);⁃ КЗ «Харківська клінічна лікарня № 14 ім. проф. Л. Л. Гіршмана»;

⁃ Київській міській клінічній лікарні №1 тощо