Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Автор муралу про донорство втретє задонатив кров

Січень, 12, 2023

Харківський художник Гамлет Зіньківський втретє задонатив кров.

Митець зізнається, що дуже сильні емоції викликала у нього смс, яку отримав десь за тиждень після першої здачі крові влітку минулого року: «У повідомленні було написано, що моя кров уже врятувала життя. Цілий день переживав це фантастичне відчуття, що я зміг допомогти невідомій мені людині».

Відтоді художник ще двічі звертався до Харківського обласного центру крові, аби здати кров, щоразу запрошував і привозив до центру своїх друзів.
Гамлет Зіньківський, якого харків’яни називають своїм Бенксі, є автором уже відомого всій країні муралу «Твоя кров може воювати». Ці слова, написані на воротах розбитого росіянами мирного будинку у центрі Харкова, стали своєрідним гаслом національного донорського руху. Ініціатива УЦТК, підтримана українцями, уже дала змогу збільшити на тисячі доз щоденні запаси препаратів крові.

Як часто людина може здавати кров без шкоди власному здоров’ю.

Згідно з медичними рекомендаціями, інтервали між донаціями цільної крові для чоловіків і для жінок становлять 60 днів. Після п’яти регулярних донацій рекомендовано зробити перерву не менше 3 місяців.

Щоб переконатися, що в організмі донора, не виник дефіцит заліза, перед кожною кровоздачею лікарі перевіряють рівень гемоглобіну. Після здачі крові рівень гемоглобіну у більшості людей повертається до норми через 6-12 тижнів.

Донорство крові не є шкідливим для здоров’я донора, навпаки, від нього є очевидна користь.

Регулярні здачі крові знижують ризик виникнення тромбозу, а за деякими дослідженнями, навіть зменшують ризик розвитку злоякісних пухлин.

Донори щоразу проходять безкоштовний тест на сифіліс, ВІЛ та гепатити – і це можливість постійно вести моніторинг стану свого здоров’я.

А ще донори відчувають ефект «warm glow», що можна перекласти як відчуття «теплого сяйва». Те, про що сказав харківський митець. Це радість і задоволення від того, щоб допомагати іншим. У сьогоднішній ситуації ці відчуття подвоєні – адже йдеться і про допомогу тим, хто бореться за нашу перемогу.