У Центрі крові НДСЛ “Охматдит” щодня людно. Але вчора було ще й по-особливому зірково. Чому троє відомих українських акторів здавали кров в один день – нехай це поки залишиться маленькою інтригою. До 14 червня, коли відзначатимемо Всесвітній день донора крові.

Акторка столичного театру імені Івана Франка Лариса здавала кров вперше. Зізналася: трохи хвилювалася, але відчуття важливості донорства та атмосфера турботи в Центрі крові допомогли їй впоратися зі страхом.

Олексій Гнатковський приїхав до Києва з Івано-Франківська. Увечері в нього була вистава, але ранок він почав у Центрі крові. До донорства актор долучився вже під час війни, бо переконаний – у тилу кожен має робити все, що може.

Григорій Бакланов теж почав здавати кров під час війни. Каже: відкрив для себе багато нового про донорство. Зокрема, це корисно і для самого донора, адже під час кожної донації кров проходить перевірку, тож людина отримує ще й своєрідний чек-ап здоров’я.
Але всіх трьох акторів найбільше зворушує одна думка: колись вони отримають смс-повідомлення, що саме їхня кров допомогла врятувати чиєсь життя.
Рятувати – найважливіша роль для кожного українця. І саме розуміння важливості донорства дає змогу нашій системі крові навіть на п’ятому році війни забезпечувати лікарні та госпіталі донорською кровʼю та компонентами крові без залучення допомоги закордонних партнерів.









