У Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова провели уже три пересадки гемопоетичних стовбурових клітин.
Перший пацієнт – 57-річний пан Олег з Тернополя. Торік чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість та помітно схуд. Рівень гемоглобіну був низьким. Пункція кісткового мозку тоді показала онкологічну недугу – множинну мієлому. Через таке злоякісне захворювання кровотворної системи в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів, патологічний білок руйнує кістки в організмі людини. Лікування складається з кількох етапів – хіміотерапії, аби досягнути ремісії хвороби, потім проводиться аутотрансплантація – пересадка власних гемопоетичних стовбурових клітин.
Три тижні після трансплантації пацієнт провів в спеціальному боксі – ізольованій стерильній палаті. Клітини прижилися, запрацювали. Пан Олег каже, що після лікування почувається окриленим, має багато планів і вже поїхав з лікарні додому до дітей та онуків.
Про відкриття відділення гематології та трансплантації кісткового мозку у Лікарні Святого Пантелеймона повідомили влітку минулого року. Необхідність створення нового відділення у цьому регіоні була продиктована війною, оскільки багато лікарень півдня і сходу зазнали руйнацій внаслідок бойових дій. За ініціативи Міністерства охорони здоров’я за державні кошти було закуплено сучасне обладнання.
Нове відділення загальною площею близько 2000 м.кв. займає два поверхи. На них розміщено блок гематології і денний стаціонар на 8 палат, 12 одномісних боксів, у яких виконується трансплантація кісткового мозку, приміщення для забору стовбурових клітин.
Минулого року лікарня подала запит до НСЗУ, у службі здоров’я підтвердили дотримання закладом всіх вимог, визначених для надання послуг за напрямком “трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин”. Лікарня Святого Пантелеймона стала одним з 9 медичних закладів, які проводять ТКМ у рамках Програми медичних гарантій і яким держава повністю оплачує надання таких послуг через НСЗУ.
У закладі надають повний цикл допомоги гематологічним пацієнтам – від діагностики до ТКМ. А цьогоріч планують провести 10-15 трансплантацій кісткового мозку.