Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Препарати імуносупресії в програмі “Доступні ліки”

Лютий, 28, 2023

Препарати імуносупресіі для осіб в посттрансплантаційному періоді додано в реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціі.

МОЗ затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціі за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Він набув чинності 27 лютого 2023 року. Ознайомитися з Реєстром можна тут: https://cutt.ly/j35Q8ay.

Реімбурсація – це механізм забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами через відшкодування державою (повністю або частково) їх вартості. Всього до програми реімбурсації включено 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

Дмитро Коваль, генеральний директор СДУ “УЦТК”: “Ми переходимо до реалізації заходів, спрямованих на підвищення в Україні якості трансплантації та ефективності використання коштів державного бюджету. Реімбурсація ліків імуносупресивної дії є одним з них. Досі існувала незручна для пацієнтів система забезпечення препаратами – від збору заявок для проведення держзакупівель до розподілу ліків через ДОЗи. Це призводило до того, що до 40 відсотків пацієнтів після трансплантації не могли отримати ліки від держави і вимушені були купувати їх за власний кошт. Реімбурсація дає можливість отримувати ліки всім, хто їх потребує, що продовжує забезпечення виконання основних засад трансплантології – принципів неупередженості, прозорості та рівності для пацієнтів”.

Порядок отримання препаратів за програмою реімбурсації:

  • після пересадки органів – під час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад, де проведено трансплантацію;
  • у трансплантаційному центрі для пацієнта визначають підтримувальну медикаментозну терапію. Трансплант-координатор вносить медичну інформацію до електронної системи охорони здоров’я, переносить розроблений трансплантологами або імунологами план лікування, на підставі якого виписує електронний рецепт та дає направлення на планове обстеження через три місяці (за потреби раніше) для визначення необхідності зміни плану лікування;
  • через визначений лікарями час пацієнту проводяться необхідні лабораторні дослідження, на основі результатів яких визначається потреба у зміні плану лікування або виписується новий рецепт за наявним планом лікування. Для визначення нового плану лікування пацієнта можуть госпіталізувати в стаціонар на декілька днів;
  • якщо потреби у зміні плану лікування немає, трансплант-координатор центру трансплантації, в якому забезпечується післятрансплантаційний супровід пацієнта, може виписати електронний рецепт на підставі спілкування з пацієнтом телефоном;
  • пацієнт може змінити центр трансплантаціі, в якому здійснюється спостереження за станом його здоров’я після трансплантації. Це не вплине на отримання ним імуносупресантів – електронний рецепт зможе бути виписаний іншим трансплант-координатором на підставі раніше створеного плану лікування.

Важливо! Рецепти за програмою реімбурсації, виписуються трансплант-координаторами, які за освітою є лікарями, за міжнародною непатентованою назвою (МНН) із зазначенням форми випуску та курсу лікування.

За електронним рецептом в аптеці, яка має договір з НСЗУ, можна отримати необхідні ліки. Пацієнти обирають ті торгові найменування, які їм потрібно (програма реімбурсації імуносупресантів передбачає, як мінімум, одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).

Отримати ліки за програмою реімбурсації можна у будь-якому регіоні України, незалежно від місця реєстрації і проживання. У програмі беруть участь понад 12 тисяч аптек в Україні, візуально вони позначені наліпкою “Тут є доступні ліки”.

Повний перелік аптек за посиланням: https://edata.e-health.gov.ua/…/pharmacy-pmd-coverage.