Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Види імуносупресантів

Вересень, 21, 2023

Після трансплантації, для забезпечення імуносупресії зазвичай використовуються комбінації препаратів, які індивідуально підбираються, враховуючи особливості кожного пацієнта та пересадженого органу. В залежності від цих факторів, підходи можуть включати різні методики, спрямовані на досягнення ефективної імуносупресії:

Індукційна імуносупресія

Цей підхід включає всі ліки, які дають одразу після трансплантації у підвищених дозах з метою запобігання гострому відторгненню. Незважаючи на те, що прийом препаратів можна продовжувати після виписки протягом перших 30 днів після трансплантації, вони не використовуються довгостроково для імуносупресивної підтримки.
Супутні препарати можуть включати метилпреднізолон, атгам (лімфоцитарний імуноглобулін, антитимоцитарний глобулін (кінський), тимоглобулін, ОКТ-3 , базиліксимаб.

Підтримуюча імуносупресія

Після трансплантації проводиться посттрансплантаційний моніторинг, включаючи призначення всіх необхідних імуносупресивних препаратів до, під час або після операції з метою забезпечити довгостроковий захист трансплантованого органу та підтримувати його функціонування.
Наприклад, преднізон, циклоспорин, такролімус, мофетилу мікофенолат, азатіоприн або еверолімус. Крім того, підтримуюча імуносупресія не включає будь-які імуносупресивні препарати, призначені для лікування епізодів відторгнення або для індукції.

Імуносупресія проти відторгнення

Цей підхід включає всі імуносупресивні препарати, призначені для лікування епізоду гострого відторгнення протягом початкового періоду після трансплантації або протягом певного періоду спостереження, зазвичай до 30 днів після діагностики гострого відторгнення.
Супутні препарати можуть включати метилпреднізолон, Атгам, ОКТ-3, тимоглобулін, базиліксимаб.

Препарати проти відторгнення діють на різних фазах імунної відповіді, щоб мінімізувати побічні ефекти та забезпечити ефективну імуносупресію. Клінічна імуносупресія зазвичай відбувається в три фази: індукція, підтримка і противідторгнення.

Дізнайтеся більше про кожен із цих імуносупресантів після трансплантації:

  • Азатіоприн
  • базиліксимаб
  • Циклоспорин
  • Мікофенолова кислота
  • Мікофенолат мофетилу
  • Преднізолон
  • Сиролімус
  • Такролімус