Воєнна кореспондентка ТСН Наталя Нагорна підписала прижитттєву згоду на посмертне донорство. У Інституті Амосова, де журналістка писала заяву, Наталя розповіла трансплант-координаторці чому вирішила це зробити: “Неправильно, коли людина помирає і від неї нічого не залишається. Я не думаю постійно про смерть, не готуюся до неї. Планую жити дуже довго. Але смерть може настати раптово. І, якщо так трапиться, хай від мене буде користь”.
Перед виходом сюжету на своїй фейсбук-сторінці журналістка провела опитування серед друзів – як вони ставляться до такого рішення і чи готові до нього самі. Більшість підтримали Наталю і готові так само висловити свою прижиттєву згоду: хтось цікавиться як це зробити саме зараз, хтось чекатиме можливості написати заяву у “Дії”. Але думки всіх, хто відгукнувся, сходяться в одному – круто, що рішення можна прийняти за життя. Як в усьому цивілізованому світі.
Важливо. В час війни військовослужбовці і люди, які зазнали травм через обстріли, не можуть бути донорами органів і тканин.
Вся інформація про те, як подати заяву про згоду чи незгоду на посмертне донорство, адреси центрів і телефони трансплант-координаторів, і навіть зразки заяв – усе це на сайті УЦТК за посиланням: https://utcc.gov.ua/yak-nadaty-zgodu-pro-gotovnist-buty-donorom.
І дуже детально у самому сюжеті.