Трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин провела медична команда НДСЛ Охматдит.
У маленького Максима – важкий комбінований імунодефіцит. Без трансплантації кісткового мозку лише 5% таких пацієнтів доживають до 300 дня життя, 95% – гинуть здебільшого від інфекцій. Тому лікування критично важливо починати якомога раніше.
Хворобу у малюка виявили одразу після його народження завдяки неонатальному скринінгу. З жовтня 2022 року за ініціативи Президента України запроваджено неонатальний скринінг на 21 рідкісну хворобу (раніше новонароджених перевіряли лише на 4 захворювання). На другий день життя у Максима взяли зразки крові для дослідження і за ними діагностували хворобу. Дуже важливо, що це зробили до появи перших її симптомів.
За лікування хлопчика взялася мультидисциплінарна команда з різних відділень НДСЛ “Охматдит”, де виконують всі види трансплантації кісткового мозку. Медики лікарні мають успішний досвід проведення понад 150 алогенних ТКМ, серед них – понад 10 ТКМ пацієнтам з імунодефіцитами.
Донором кісткового мозку для Максима став його 4-річний брат Євген. Майже у двомісячному віці у відділенні трансплантаціі кісткового мозку Охматдиту Максиму провели рятівну пересадку. І наразі він є наймолодшим пацієнтом в Україні, якому провели ТКМ.
“Трансплантація кісткового мозку дозволила скорегувати імунну систему хлопчика. Тепер він має шанс на повноцінне та довге життя. Його імунна система більше не боїться інфекцій. Дякуємо колегам за співпрацю та боротьбу за здоров’я дітей”, – розповів завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Охматдиту Олександр Лисиця.
Учора маленького пацієнта виписали з лікарні і побажали йому рости здоровим і набиратися сил!
Трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин в Україні проводять вісім медичних закладів За шість місяців поточного року виконано 157 пересадок, з них 29 – дітям. Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу в НДСЛ Охматдит (35), Національний інститут раку (33) та Черкаський клінічний онкологічний центр (24).