Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

У Ковельській лікарні вдруге самостійно пересадили серце

Липень, 17, 2023

У Ковельському міськрайонному територіальному медоб’єднанні пересадили ще одне серце. Це єдина в Україні районна лікарня, де самостійно проводять трансплантацію серця. З семи проведених там операцій це вже друга, виконана саме трансплант-командою лікарні, без допомоги столичних фахівців.

Два дні тому ковельські медики діагностували смерть мозку 63-річному пацієнту, причина – ішемічний інсульт. Коли родичі дали згоду на забір органів, Єдина державна інформаційна система трансплантації підібрала реципієнтом для пересадки серця так само волинянина. 65-річний чоловік мав багатосудинне ураження серця і переніс два інфаркти. Шансом на порятунок залишалася лише трансплантація.

Операція тривала 6 годин, в ній було задіяно велику команду кардіохірургів та медиків інших спеціальностей. Пересаджене донорське серце запрацювало на операційному столі. Наразі ж пацієнт перебуває в реанімації, чоловік дихає самостійно і його стан відповідає рівню перенесеного оперативного втручання.

Ковельська лікарня є знаковою для трансплантології в Україні. Саме тут у грудні 2019 року провели трансплантацію від посмертного донора, яка стала поворотною і практично перезапустила в країні цей напрямок медицини. Відтоді у закладі проведено сім пересадок серця, волинським хірургам допомагали колеги з Інституту серця МОЗ України та Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. А ось дві останні пересадки ковельська трансплант-команда виконала вже повністю самостійно.

Окрім донорського серця у ці дні медики пересадили ще дві нирки і печінку – трансплантації провели у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова.

Світла пам’ять померлому донору і вдячність його рідним за прийняте рішення.