За три місяці поточного року у 19 медичних закладах виконано 131 органну трансплантацію. Уже традиційно залишається вищою частка пересадок від померлого донора – 67% (33% – від живого). Це співвідношення є важливим показником дієздатності і розвитку системи трансплантації.
Найбільше органних трансплантацій проведено у Першому медичному об’єднанні Львова (39), Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова (23) та Інституті серця МОЗ України (15).
10 центрів трансплантації провели у першому кварталі 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них 14 – дітям. Найбільше пацієнтів отримали таку медичну допомогу Черкаському клінічному центрі онкології, гематології, трансплантології та паліативної медицини(18), Київському міському центрі нефрології та діалізу (18) та Національному інституті раку (18). Три заклади виконують найскладніші алогенні трансплантації від неродинного донора – найбільше таких пересадок (7) виконано в НДСЛ “Охматдит”.
Генеральний директор СДУ “Український центр трансплант-координації” Дмитро Коваль: “У звітності, яку регулярно представляємо на наших офіційних ресурсах, ми запровадили новий слайд, що інформує про кількість ефективних донорів-трупів. Можемо бачити, в яких регіонах є найбільше розуміння важливості трансплантації і при встановленій консиліумом смерті мозку медики докладають зусиль, аби померла людина могла продовжити життя кільком іншим. За цей період 31 посмертний донор дав можливість надати медичну допомогу методом трансплантації 88 українцям”.
У національному листі очікування на трансплантацію наразі перебуває 3013 пацієнтів. Найбільше пацієнтів потребують пересадки нирки (1961), печінки (477) та серця (455).
Цифра у листі включає і пацієнтів зі статусом “скринінг” – це означає, що наразі вони проходять певні дообстеження або перебувають за межами України. Пацієнти з таким статусом не беруть участь у процесі співставлення і підбору органів від померлого донора. Лист очікування, який формується в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації, є динамічним і може змінюватися щодня, залежно від інформації, яку вносять про реципієнтів трансплант-координатори центрів трансплантації.
Детальніше: https://utcc.gov.ua/statystyka.