Продовжуємо знайомитися з кращими світовими практиками, а ще розповідаємо колегам про досягнення в розвитку трансплантації в Україні.
У рамках співпраці СДУ “УЦТК” з International Transplant Network та European Society for Organ Transplantation дві трансплант-координаторки – керівниця центру трансплант-координації Першого медичного об’єднання Львова Ірина Ілясевич та трансплант-координаторка Інституту серця МОЗ України Тетяна Мигалега – взяли участь у 5-їй Міжнародній конференції з трансплант-координації у Стамбулі. Участь у конференції передбачала 5-денний майстер-клас для фахівців цього напрямку.
Програма навчального курсу охоплювала різні аспекти: діагностику смерті мозку, вміння побудувати розмову з рідними донора, координацію процесів у медзакладі, публічну комунікацію та багато іншого, що допомагає створити ефективну систему донорства та трансплантації.
Ще одна важлива тема, яку обговорювали трансплант-координатори з усього світу – як поліпшити просвітницьку роботу з населенням щодо посмертної донації органів, аби люди розуміли її цінність і свій шанс врятувати чиєсь життя після власного.
Порушувалися питання етики та психології, повʼязані з донацією, релігійні аспекти таких рішень і повна їх підтримка основними релігіями світу.
Українські фахівчині мали можливість поділитися з зарубіжними колегами власним досвідом і розповісти як протягом трьох років в Україні, попри війну, активно розвивається трансплантація. Щороку все більше українців довіряють медикам і дають згоди на посмертне донорство. За 11 місяців 2023 року проведено 507 органних пересадок, переважна більшість з них – від померлого донора.
Цьогоріч в рамках співпраці СДУ “УЦТК” з ESOT навчання в єропейських країнах пройшли 6 фахівців. На початку січня наступного року 7 українських медиків з трансплант-команд поїдуть на стажування до Бостону у Massachusetts General Hospital.