Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Трансплант-координаторка з Хмельницького стала посмертною доноркою

Серпень, 15, 2024

Рішення прийняла її донька, знаючи, що мама хотіла б допомогти людям навіть після смерті.

Галина Грановська працювала клінічним імунологом в Хмельницькій обласній лікарні. Коли в країні запрацювала активно трансплантологія, долучилася до розвитку цього напрямку. Була трансплант-координатором, відповідала в області за те, щоб пацієнти з трансплантованими органами отримували препарати імуносупресії – виписувала рецепти, консультувала, давала роз’яснення. Була активною, брала участь у розробці галузевих стандартів.

Пані Галина мала вроджену ваду серця і проблеми з судинами головного мозку. У лікарні у неї стався інсульт – дізнавшись, що медики діагностували мамі смерть мозку, донька Поліна прийняла рішення дати згоду на посмертний забір органів.

Поліна Грановська: “Я точно знаю, мама цього хотіла б. Коли її просили про допомогу, вона завжди відгукувалася – чи то вдень, чи вночі. І можливість зробити добру справу наприкінці свого життєвого шляху для неї однозначно важлива”.

Галині Грановській було 55 років. На її сторінці у соцмережах сотні людей написали дуже теплі і зворушливі слова. Навіть ті, які не зустрічалися з нею і консультувалися онлайн: вона була професійна, з неймовірною емпатією і повагою до пацієнта. А ще – активно волонтерила, вела медичні блоги і захищала тварин.

Після своєї смерті пані Галина подарувала шанс на повноцінне життя двом жінкам – обидві мали хронічну хворобу нирок термінальної стадії і майже 4 роки були прив’язані до гемодіалізу. Трансплантації провели у Першому медичному об’єднанні Львова, обидві пересадки успішні, жінок уже готують до виписки з лікарні.

Світла пам’ять Галини Грановській. І всім донорам, які після смерті подарували комусь життя і надію.