Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Сьогодні – Всесвітній день серця

Вересень, 29, 2023

Шестирічну Соломійку з Волині знає вся країна. Фото, на якому жінка слухає як в грудях дівчинки б’ється серце її сина, облетіло всі соцмережі і зворушило українців. Півтора року Соломія чекала рятівної пересадки. Коли через аневризму мозку помер 4-річний хлопчик, а батьки дали згоду на забір органів, у столичному Інституті серця МОЗ України дівчинці провели трансплантацію. І вона дала можливість повернутися у звичне повноцінне життя. 1 вересня Соломійка стала першокласницею. А нещодавно побувала на весіллі у своєї старшої сестри – саме через операцію Соломійки його відтерміновували на кілька місяців.

У Максима з Миколаївщини проблеми з серцем почалися після перенесеного ковіду. Місяць він провів у реанімації. У червні цього року Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила, що Максима може врятувати серце померлої у Вінниці донорки. Транспортувати хлопця було не можна, а донорське серце живе поза тілом лічені години. І тоді вперше за час війни МВС підняло в небо гелікоптер, за годину серце доправили до Києва і в Інституті серця провели пересадку. Кілька днів тому Максим відсвяткував своє 16-річчя, він повернувся до навчання у коледжі і має багато планів на майбутнє.

Сергію Козачку з Донеччини трансплантацію провели майже три роки тому у Першому медичному об’єднанні Львова. Через хворобу його власне серце збільшилося в кілька разів і врятувати тоді 36-річного Сергія могла лише пересадка. Донором для нього став 28-річний хлопець, який помер через інсульт. З початком війни Сергій з дружиною і двома доньками переїхали з Костянтинівки до Львова. Сергій активно працює, очолює юридичну кампанію і допомагає людям, які втратили рідних на війні.

Трансплантацію серця в Україні проводять 7 медичних закладів. З 2021 року трансплантовано 109 сердець. У 2023 році проведено уже 41 пересадку серця, з них 5 – дітям.

Вдячність усім лікарям, які дарують нове народження людям і серцям.

Вічна пам’ять тим, чиї серця продовжують жити поруч з нами.