Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Представники УЦТК ознайомилися з особливостями системи трансплантації в Туреччині

Січень, 12, 2022

З 21 по 23 грудня співробітники Українського центру трансплант – координації, а саме завідувач відділу органної трансплантації, Літвінова Наталія  та біолог відділу лабораторного супроводу, Ткаченко Яніна  ознайомились та обмінялися досвідом щодо особливостей функціонування системи трансплантації з лікарями головних центрів, які розвивають цей напрям у Туреччині.  Ця країна  посідає перше місце у світі за загальним показником трансплантації від прижиттєвих донорів (53,02 на мільйон населення) та, зокрема з трансплантації нирок. 

З головою відділення- професором Айханом Дінчканом

У перший день, представники УЦТК відвідали Liv Hospital. На чолі з головою відділення- професором Айханом Дінчканом, взяли участь у клінічному обході пацієнтів, які потребують трансплантації. Особливість центру  –  одночасна або комбінована трансплантація декількох органів: печінки -нирки, нирки – підшлункової залози.

Після відвідали Національний координаційний центр та обговорили питання навчання трансплант – координаторів, формування листів очікування, зіставлення пари донор-реципієнт, механізми вилучення органів та  післятрансплантаційний супровід. 

Наступного дня відвідали акредитовану лабораторію EFI на базі університету Universite Hastsnesi , яка займається імунологічним дослідженням для співставлення пари донор-реципієнт в органній трансплантації та трансплантації кісткового мозку та ознайомились з організацією діяльності таких лабораторій. В останній день взяли участь в операції з трансплантації нирки та обговорили основні процеси, які необхідно враховувати при атестації хірургів, які здійснюють трансплантацію.