Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Доступні ліки: з 1 липня лише за електронним рецептом

Червень, 30, 2023

З 1 липня норма, згідно з якою “доступні ліки” відпускаються лише за електронним рецептом, повертається.

З 2019 року, відколи програма перейшла під адміністрування Національної служби здоров’я, на “доступні ліки” було запроваджено обов’язковий електронний рецепт. З початком повномасштабної війни уряд дозволив відпускати “доступні ліки” також за паперовим рецептом.

Відзавтра паперовий рецепт в рамках програми “Доступні ліки” продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії.

Разом з тим на всій території України на прохання пацієнта лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт.

З лютого 2023 року до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціі, включено і препарати імуносупресії для пацієнтів в посттрансплантаційному періоді. На сьогодні в аптеках було погашено 876 електронних рецептів на імуносупресивні ліки, цією послугою скористалися 344 пацієнти, які живуть з пересадженими органами. Про порядок отримання препаратів імуносупресії за програмою реімбурсації детально тут:
https://utcc.gov.ua/preparaty-imunosupresiyi-v-programi-dostupni-liky/?fbclid=IwAR2kSUlvIllaSDHKSr0slD-l4oIb7K8U1hw77a3ROtN079s7l2hsMykbcdM.