Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Черкаські медики провели алогенну трансплантацію кісткового мозку дитині

Вересень, 15, 2023

Черкаський клінічний онкологічний центр став другим закладом в Україні, де відтепер виконують алогенну родинну трансплантацію кісткового мозку дітям. Досі такі операції виконували лише в НДСЛ Охматдит.

Перша пацієнтка черкаських онкогематологів – 10-річна Настя. За два місяці до початку повномасштабної війни батьки дізналися, що у дівчинки рідкісне захворювання – анемія Фанконі. Воно супроводжується порушенням процесу кровотворення, зокрема істотним зниженням числа всіх клітин крові (панцитопенією). Єдиний метод, що дозволяє досягти одужання – пересадка гемопоетичних стовбурових клітин.

Через війну родина Насті переїхала до Італії, де за дівчинкою спостерігали італійські медики. Коли сім’я повернулася у Черкаси, лікарі онкоцентру почали готували Настю до трансплантації. З березня 2023 року заклад проводить всі необхідні високоточні дослідження на генетичну гістосумісність донора і реципієнта на власному лабораторному обладнанні.

Донором для Насті підійшов її 6-річний братик. Після пересадки клітин, відновлення і реабілітації дівчинку уже виписали з лікарні і сьогодні разом з батьками і братиком вона повернулася додому.

Богдан Скульський, завідувач блоку трансплантації кісткового мозку Черкаського клінічного онкологічного центру: “Два роки ми активно спостерігатимемо за Настею і докладемо усіх зусиль, щоб успішно їх пройти. Тоді ризики рецидиву для дівчинки стануть мінімальними. Ми разом налаштовані на повну перемогу”.

Трансплантацію кісткового мозку в Україні в Україні проводять 8 медичних центрів. За 8 місяців 2023 року виконано 217 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них – 37 – дітям.