283 органні трансплантації у першому півріччі 2024 року.
Їх провели у 24 центрах трансплантації: пересаджено 187 нирок, 55 печінок та 41 серце. 67 відсотків рятівних операцій виконали з використанням органів посмертних донорів.
Найбільше трансплантацій проведено у Львівському ТМО (79), Національному науковому центрі хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова (46) та Інституті серця МОЗ (34).
Важливим показником є число посмертних донорів. За 6 місяців нинішнього року найбільше констатацій смерті мозку, які дали можливість проведення органних трансплантацій, у медичних закладів Києва (20), Львова (11) та Вінниці (5).
У національному листі очікування наразі 3212 пацієнтів, з них 2077 потрібна пересадка нирки, 523 – печінки та 507 – серця. Також є реципієнти, яким необхідна трансплантація легень – 41, комплексу “підшлункова залоза – нирка” і “серце-легені”.
У першому півріччі нинішнього року у 10 медичних закладах виконано 205 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин, з них 34 – дітям.
Вперше лідером у цьому напрямку став Черкаський центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної медицини (41), 37 трансплантацій кісткового мозку проведено у Національному інституті раку та 36 – у НДСЛ “Охматдит”.
Три медичні центри проводять найскладніші алогенні пересадки гемопоетичних стовбурових клітини – НДСЛ “Охматдит” (17), Черкаський центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної медицини (10) та Київський міський центр нефрології та діалізу (7).
Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації: “283 органні трансплантації – це добрий та прогнозований результат. Минулоріч за цей період мали дещо меншу цифру – 257 пересадок. І це півріччя ми завершили дуже знаковою трансплантацією, коли органи до реципієнтів, попри війну, доставляли небом. Що вкотре показало злагодженість у роботі різних служб, відомств і медичних закладів задля порятунку людей”.
Детальніше: https://utcc.gov.ua/statystyka.