39-річній Марині з Житомирщини, яка 29 років бореться з нирковою недостатністю, провели 4 трансплантацію. Її нирки відмовили, коли вона була ще школяркою. Єдиним шансом на порятунок для Марини стала пересадка донорського органу. Тоді в Україні тільки зароджувалася трансплантація, тому дівчину відправляли на лікування в зарубіжні клініки. Там тричі їй виконували пересадку – дві перші нирки не прижилися, а ось третій орган прослужив Марині аж 20 років. Але три роки тому нирка перестала працювати, її функцію замістила процедура гемодіалізу.
“Це не життя, а існування. Ти не можеш десь поїхати, а мусиш через день по три години лежати на діалізі, де тебе постійно колять великими голками. Час йде, а здоровий орган усе не знаходять. Це з’їдає, бо здається, що організм не витримає і це може бути твій останній діаліз”, – ділиться Марина. Весь цей час вона стояла в листі очікування і не втрачала надії.
Але одного дня Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила саме її реципієнткою на пересадку нирки від посмертного донора.
Рятівну пересадку виконали хірурги Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова. Нирка запрацювала просто на операційному столі! Уже на 12-добу після трансплантації Марину виписали з лікарні. Поки що пацієнтка потребує спостереження і тому тимчасово мешкає у Львові. Понад усе вона мріє якнайскоріше повернутися до родини.
Світла пам’ять донору та безмежна вдячність його рідним, які ухвалили важке рішення і подарували шанс на життя іншим людям.
У національному листі очікування на трансплантацію наразі перебуває 3013 пацієнтів. Найбільше пацієнтів потребують пересадки нирки (1961), печінки (477) та серця (455). Кожна повнолітня людина за життя може визначитися – чи згодна вона після смерті стати для когось донором органів. Для цього слід написати письмову заяву про згоду (або незгоду) і подати її трансплант-координатору будь-якого центру трансплантації.