Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Під час відвідин столичної лікарні «Охматдит» дружина Президента Олена Зеленська залишила необхідні дані в базі Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Перша леді наголосила: «Завжди можна зробити більше. Допомогти більше. Порятувати більше. Надати більше підтримки. І ці різдвяні дні – найкращий привід примножити добро».

Лише 25 відсотків хворих на онкогематологічні недуги можуть мати родинного донора. Для інших необхідно знайти неродинного донора – для цього і створюють спеціальні реєстри.У світі у таких реєстрах є близько 40 мільйонів потенційних донорів кісткового мозку. В Українському реєстрі донорів кісткового мозку – понад 8 тисяч. Чим більша кількість зареєстрованих потенційних донорів, тим більше шансів у пацієнтів на одужання.

В Україні трансплантацію кісткового мозку проводять 9 медичних закладів. За 11 місяців 2022 року виконано 198 трансплантацій, з них найскладніших, від неродинного донора – 28 . Для порівняння – за 2021 рік було зроблено 16 неродинних ТКМ.

Трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора в Україні проводять в трьох центрах – НДСЛ Охматдит, Київському центрі трансплантації кісткового мозку та Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Всі пересадки кісткового мозку відбуваються в межах пілотного проекту МОЗ з трансплантації і повністю оплачуються за рахунок держави.

Приєднатися до реєстру донорів кісткового мозку можна тут: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor