Проєкт «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» (2019-2023)

Основна мета Проєкту – підтримати модернізацію та розвиток стійкої системи громадського здоров’я, щоб вона могла ефективно забезпечити запобігання та контроль захворювань, відповідно до законодавства, вимог та практик ЄС. Проєкт «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я» фінансується ЄС із бюджетом майже 4 мільйони євро та реалізується компанією «GFA Consulting Group GmbH» (GFA) у консорціумі з Фінським інститутом охорони здоров’я та добробуту (THL). Проєкт триватиме з 2019 по 2023 рік.

Головні цілі:


1. Підтримка консолідації та розбудови системи громадського здоров’я України.

Компонент 1 проєкту має на меті підтримку консолідації Центру громадського здоров’я України, який стане рушійною силою в реформуванні системи громадського здоров’я. Реформована система громадського здоров’я України відповідатиме системі охорони здоров’я Європейського Союзу.


2. Допомога у створенні сучасної системи безпеки крові в Україні.
Другий компонент проєкту забезпечить створення сучасної системи безпеки крові, узгодженої з вимогами законодавства ЄС. Нова національна система безпеки крові України працюватиме відповідно до кращих міжнародних та європейських стандартів безпеки та обслуговування.

У межах цього компоненту, Проєкт підписав із Міністерством охорони здоров’я України та СДУ «УЦТК» Меморандум про співпрацю, щоб посилити кооперацію у таких напрямках:

  • Допомога СДУ «УЦТК» в розробці та наближенні законодавства щодо безпеки крові, розробка вторинного законодавства, підтримка діяльності Національного трансфузіологічного комітету в складі СДУ «УЦТК»;
  • Підтримка у створенні компетентного органу в галузі безпеки крові, Національного трансфузіологічного комітету;
  • Допомога у створенні національного реєстру донорів крові та компонентів крові, автоматизованої системи управління інформацією, а також забезпечення функцій гемонагляду та звітності;
  • Сприяння впровадженню системи управління якістю у службах крові;
  • Допомога з належною організацією системи переливання та управління запасами компонентів крові, а також у розвитку лабораторної складової системи безпеки крові;
  • Підтримка із промоцією системи добровільного безоплатного донорства крові в Україні через різноманітні інформаційні заходи.


Інформаційний бюлетень від наших партнерів: